Kalwaria Zebrzydowska
gmina miejsko-wiejska · pow. wadowicki · woj. małopolskie · 19 752 mieszk. (▼ 1%/5 lat) · dane 2025
Gmina Kalwaria Zebrzydowska wydaje 7930 zł rocznie na jednego mieszkańca.
To mniej niż w przeciętnej gminie w Polsce — tam wychodzi 8889 zł. Za rok 2025.
Ze sprawozdań budżetowych Ministerstwa Finansów i Banku Danych Lokalnych GUS. Skąd te liczby →
Czym Kalwaria Zebrzydowska odstaje
Rzeczy, którymi ta gmina najbardziej różni się od pozostałych. Znak po lewej mówi, czego dotyczy fakt; kółko w jego rogu — czy jest tego więcej, czy mniej niż w przeciętnej gminie. Odstawanie nie jest oceną.
- Do kasy gminy wpływa mniej niż w 8 na 10 gmin
Dochody w przeliczeniu na mieszkańca to 7831 zł. W przeciętnej gminie w Polsce — 8982 zł. Dane za 2025.
Sprawozdanie Rb-27S, Ministerstwo Finansów - Gmina wydaje na jednego mieszkańca mniej niż w 7 na 10 gmin
Wydatki w przeliczeniu na mieszkańca to 7930 zł. W przeciętnej gminie w Polsce — 8889 zł. Dane za 2025.
Sprawozdanie Rb-28S, Ministerstwo Finansów
Wyróżnienia w rankingach
Fakty z rankingów gmin – oba końce skali są równoprawne, bez ocen.
- Dolne 10% kraju – najmniejszy odsetek ludności z kanalizacją
- Górne 10% kraju – najwięcej środków dla organizacji na mieszkańca
- Dolne 10% kraju – najniższa mediana wynagrodzeń
- Górne 10% kraju – najwięcej firm na 10 tys. mieszkańców
- Dolne 10% kraju – najmniejszy udział kobiet w radzie
- Dolne 10% kraju – najmniej decyzji o warunkach zabudowy
Co znaczą znaki
- budżet gminy
- zamówienia i umowy
- urząd i uchwały
- mieszkańcy
- woda, śmieci, oświetlenie
- porównania
mniej niż w przeciętnej gminie
Pojedynek gmin
Porównaj z gminą-bliźniakiem: Środa Śląska →Albo wybierz dowolną gminę do porównania:
Najczęstsze pytania o gminę Kalwaria Zebrzydowska
Ile wynosi dług na mieszkańca w gminie Kalwaria Zebrzydowska?
Dług na mieszkańca w gminie Kalwaria Zebrzydowska (pow. wadowicki, woj. małopolskie) wynosi 1423 zł za 2025; to 1345. wynik spośród 2479 gmin w kraju. Mediana krajowa wynosi 1265 zł, czyli wartość dla tej gminy to 112,5% mediany. Źródło: sprawozdania Rb-Z Ministerstwa Finansów.
Ile gmina Kalwaria Zebrzydowska wydaje na jednego mieszkańca?
Wydatki na mieszkańca w gminie Kalwaria Zebrzydowska (pow. wadowicki, woj. małopolskie) wynoszą 7930 zł za 2025; to 648. wynik spośród 2479 gmin w kraju. Mediana krajowa wynosi 8889 zł, czyli wartość dla tej gminy to 89,2% mediany.
Jakie dochody na mieszkańca ma gmina Kalwaria Zebrzydowska?
Dochody na mieszkańca w gminie Kalwaria Zebrzydowska (pow. wadowicki, woj. małopolskie) wynoszą 7831 zł za 2025. Dochody własne stanowią 59,2% dochodów ogółem — to wskaźnik samodzielności finansowej, czyli udział pieniędzy, o których gmina decyduje sama, bez subwencji i dotacji.
Czy budżet gminy Kalwaria Zebrzydowska zamknął się nadwyżką, czy deficytem?
Budżet gminy Kalwaria Zebrzydowska (pow. wadowicki, woj. małopolskie) zamknął 2025 rok deficytem w wysokości 1 965 229 zł. Wynik pochodzi ze sprawozdania Rb-NDS (różnica dochodów i wydatków wykonanych).
Jaki kod TERYT ma gmina Kalwaria Zebrzydowska i w jakim leży powiecie?
Gmina Kalwaria Zebrzydowska ma kod TERYT 1218033. Powiat: wadowicki, województwo: małopolskie. Kod TERYT to identyfikator jednostki w rejestrze GUS — po nim łączymy dane z różnych źródeł.
Skąd pochodzą dane o gminie Kalwaria Zebrzydowska i kiedy je zaktualizowano?
Dane pochodzą z oficjalnych źródeł publicznych: Bank Danych Lokalnych GUS oraz sprawozdania budżetowe Ministerstwa Finansów (Rb-27S, Rb-28S, Rb-NDS, Rb-Z). Przy każdej liczbie w serwisie stoi odnośnik do instytucji, która ją opublikowała. Treść tej karty zaktualizowano . Metodologia i pełna lista źródeł: z-dykty.pl/metodologia.
Dyskusja
↑ Wszystkie dyskusje w serwisieMasz zdanie? Zacznij dyskusję
Bądź pierwszy: skomentuj kulturalnie i na temat lub podeślij dane dalej.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy – kulturalnie i na temat.
Fakty bez opinii – interpretacja należy do Ciebie. Skąd pochodzą dane? → Ta karta maszynowo: JSON ↗ (otwarte dane)