Borek Wielkopolski
gmina miejsko-wiejska · pow. gostyński · woj. wielkopolskie · 6915 mieszk. (▼ 4,4%/5 lat) · dane 2025
Gmina Borek Wielkopolski wydaje 8885 zł rocznie na jednego mieszkańca.
To mniej więcej tyle, co przeciętna gmina w Polsce — tam wychodzi 8889 zł. Za rok 2025.
Ze sprawozdań budżetowych Ministerstwa Finansów i Banku Danych Lokalnych GUS. Skąd te liczby →
Czym Borek Wielkopolski odstaje
Rzeczy, którymi ta gmina najbardziej różni się od pozostałych. Znak po lewej mówi, czego dotyczy fakt; kółko w jego rogu — czy jest tego więcej, czy mniej niż w przeciętnej gminie. Odstawanie nie jest oceną.
- Z Unii przypada tu więcej niż w 7 na 10 gmin
Pieniądze z Unii w przeliczeniu na mieszkańca to 579 zł. Dane za 2025.
Sprawozdanie Rb-27S, Ministerstwo Finansów
Co znaczą znaki
- pieniądze z Unii
- budżet gminy
- zamówienia i umowy
- urząd i uchwały
- mieszkańcy
- woda, śmieci, oświetlenie
- porównania
więcej niż w przeciętnej gminie
Pojedynek gmin
Porównaj z gminą-bliźniakiem: Dobrzyń nad Wisłą →Albo wybierz dowolną gminę do porównania:
Najczęstsze pytania o gminę Borek Wielkopolski
Ile wynosi dług na mieszkańca w gminie Borek Wielkopolski?
Dług na mieszkańca w gminie Borek Wielkopolski (pow. gostyński, woj. wielkopolskie) wynosi 895 zł za 2025; to 941. wynik spośród 2479 gmin w kraju. Mediana krajowa wynosi 1265 zł, czyli wartość dla tej gminy to 70,7% mediany. Źródło: sprawozdania Rb-Z Ministerstwa Finansów.
Ile gmina Borek Wielkopolski wydaje na jednego mieszkańca?
Wydatki na mieszkańca w gminie Borek Wielkopolski (pow. gostyński, woj. wielkopolskie) wynoszą 8885 zł za 2025; to 1235. wynik spośród 2479 gmin w kraju. Mediana krajowa wynosi 8889 zł, czyli wartość dla tej gminy to 99,9% mediany.
Jakie dochody na mieszkańca ma gmina Borek Wielkopolski?
Dochody na mieszkańca w gminie Borek Wielkopolski (pow. gostyński, woj. wielkopolskie) wynoszą 8818 zł za 2025. Dochody własne stanowią 54,5% dochodów ogółem — to wskaźnik samodzielności finansowej, czyli udział pieniędzy, o których gmina decyduje sama, bez subwencji i dotacji.
Czy budżet gminy Borek Wielkopolski zamknął się nadwyżką, czy deficytem?
Budżet gminy Borek Wielkopolski (pow. gostyński, woj. wielkopolskie) zamknął 2025 rok deficytem w wysokości 461 224 zł. Wynik pochodzi ze sprawozdania Rb-NDS (różnica dochodów i wydatków wykonanych).
Jaki kod TERYT ma gmina Borek Wielkopolski i w jakim leży powiecie?
Gmina Borek Wielkopolski ma kod TERYT 3004013. Powiat: gostyński, województwo: wielkopolskie. Kod TERYT to identyfikator jednostki w rejestrze GUS — po nim łączymy dane z różnych źródeł.
Skąd pochodzą dane o gminie Borek Wielkopolski i kiedy je zaktualizowano?
Dane pochodzą z oficjalnych źródeł publicznych: Bank Danych Lokalnych GUS oraz sprawozdania budżetowe Ministerstwa Finansów (Rb-27S, Rb-28S, Rb-NDS, Rb-Z). Przy każdej liczbie w serwisie stoi odnośnik do instytucji, która ją opublikowała. Treść tej karty zaktualizowano . Metodologia i pełna lista źródeł: z-dykty.pl/metodologia.
Dyskusja
↑ Wszystkie dyskusje w serwisieMasz zdanie? Zacznij dyskusję
Bądź pierwszy: skomentuj kulturalnie i na temat lub podeślij dane dalej.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy – kulturalnie i na temat.
Fakty bez opinii – interpretacja należy do Ciebie. Skąd pochodzą dane? → Ta karta maszynowo: JSON ↗ (otwarte dane)