Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej
Szkoła podstawowa · publiczna · Przyszowa · gmina Łukowica
Uczy się tu 115 uczniów.
To więcej niż w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 100 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 14 placówek.
Uczniowie
115
Oddziały
8
Nauczyciele
19
Uczniów na oddział
14,4
Na jednego nauczyciela przypada 6,1 uczniów. Liczby pochodzą ze stanu na 30 września (2024/2025) – to skala placówki, nie ocena jej pracy.
Numer RSPO
50349
Rodzaj wpisu
samodzielna
Organ prowadzący
Gmina Łukowica
Typ organu
Gmina
Inne placówki w gminie Łukowica
- Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej -Curie w ŁukowicySzkoła podstawowa · 329 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w PrzyszowejSzkoła podstawowa · 236 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w MłyńczyskachSzkoła podstawowa · 163 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w StroniuSzkoła podstawowa · 143 uczniów
- Przedszkole Samorządowe Miś Uszatek w ŁukowicyPrzedszkole · 134 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w ŚwidnikuSzkoła podstawowa · 130 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w RoztoceSzkoła podstawowa · 84 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w JastrzębiuSzkoła podstawowa · 65 uczniów
Najczęstsze pytania — Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej
Ilu uczniów ma Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej?
Do placówki Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej (Przyszowa, gmina Łukowica, pow. limanowski, woj. małopolskie) uczęszcza 115 uczniów w roku szkolnym 2024/2025. Mediana dla gminy to 99,5 uczniów — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.
Ile oddziałów ma Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej i ilu uczniów przypada na oddział?
Placówka ma 8 oddziałów, czyli średnio 14,4 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 16,6 uczniów na oddział — ta placówka ma mniej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.
Ilu nauczycieli ma Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej?
W placówce pracuje 19 nauczycieli, czyli na jednego nauczyciela przypada 6,1 uczniów. Liczba obejmuje wszystkie formy zatrudnienia sprawozdane do SIO.
Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej — kto jest organem prowadzącym?
Organem prowadzącym jest Gmina Łukowica. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.
Gdzie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej?
Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej działa w: Przyszowa, gmina Łukowica, pow. limanowski, woj. małopolskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 14 placówek oświatowych.
Jaki numer RSPO ma Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej?
Numer RSPO tej placówki to 50349. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.
Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przyszowej — skąd pochodzą te dane?
Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.
Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗