Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej
Punkt przedszkolny · publiczna · Rycerka Górna · gmina Rajcza
Uczy się tu 21 uczniów.
To mniej niż w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 87 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 17 placówek.
Uczniowie
21
Oddziały
1
Nauczyciele
4
Uczniów na oddział
21
Na jednego nauczyciela przypada 5,3 uczniów. Liczby pochodzą ze stanu na 30 września (2024/2025) – to skala placówki, nie ocena jej pracy.
Numer RSPO
31819
Rodzaj wpisu
samodzielna
Organ prowadzący
Gmina Rajcza
Typ organu
Gmina
Inne placówki w gminie Rajcza
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Józefa Tischnera w RajczySzkoła podstawowa · 298 uczniów
- Przedszkole Publiczne w RajczyPrzedszkole · 137 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły Rycerce GórnejSzkoła podstawowa · 135 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Rycerce DolnejSzkoła podstawowa · 94 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w SoliSzkoła podstawowa · 93 uczniów
- Integracyjna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi Fundacji Duo w Soli KiczorzeSzkoła podstawowa · 87 uczniów
- Niepubliczne Przedszkole Rozwijamy Mgr Elżbieta BanaśPrzedszkole · 86 uczniów
- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w ZwardoniuSzkoła podstawowa · 49 uczniów
Najczęstsze pytania — Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej
Ilu uczniów ma Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej?
Do placówki Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej (Rycerka Górna, gmina Rajcza, pow. żywiecki, woj. śląskie) uczęszcza 21 uczniów w roku szkolnym 2024/2025. Mediana dla gminy to 86,5 uczniów — ta placówka ma mniej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.
Ile oddziałów ma Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej i ilu uczniów przypada na oddział?
Placówka ma 1 oddziałów, czyli średnio 21 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 14,3 uczniów na oddział — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.
Ilu nauczycieli ma Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej?
W placówce pracuje 4 nauczycieli, czyli na jednego nauczyciela przypada 5,3 uczniów. Liczba obejmuje wszystkie formy zatrudnienia sprawozdane do SIO.
Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej — kto jest organem prowadzącym?
Organem prowadzącym jest Gmina Rajcza. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.
Gdzie znajduje się Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej?
Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej działa w: Rycerka Górna, gmina Rajcza, pow. żywiecki, woj. śląskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 17 placówek oświatowych.
Jaki numer RSPO ma Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej?
Numer RSPO tej placówki to 31819. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.
Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rycerce Górnej — skąd pochodzą te dane?
Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.
Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗