Przejdź do treści
z-dykty.pl

Publiczne Przedszkole nr 8

Przedszkole · publiczna · Jastrzębie-Zdrój · gmina Jastrzębie-Zdrój

Uczy się tu 119 uczniów.

To więcej niż w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 103 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 122 placówek.

Uczniowie

119

Oddziały

5

Nauczyciele

13

Uczniów na oddział

23,8

Na jednego nauczyciela przypada 9,2 uczniów. Liczby pochodzą ze stanu na 30 września (2024/2025) – to skala placówki, nie ocena jej pracy.

Numer RSPO

24136

Rodzaj wpisu

samodzielna

Organ prowadzący

Jastrzębie-Zdrój - Miasto na Prawach Powiatu

Typ organu

Miasto na prawach powiatu

Inne placówki w gminie Jastrzębie-Zdrój

Wszystkie placówki gminy Jastrzębie-Zdrój

Najczęstsze pytania — Publiczne Przedszkole nr 8

Ilu uczniów ma Publiczne Przedszkole nr 8?

Do placówki Publiczne Przedszkole nr 8 (Jastrzębie-Zdrój, gmina Jastrzębie-Zdrój, pow. Jastrzębie-Zdrój, woj. śląskie) uczęszcza 119 uczniów w roku szkolnym 2024/2025. Mediana dla gminy to 102,5 uczniów — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.

Ile oddziałów ma Publiczne Przedszkole nr 8 i ilu uczniów przypada na oddział?

Placówka ma 5 oddziałów, czyli średnio 23,8 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 20,4 uczniów na oddział — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.

Ilu nauczycieli ma Publiczne Przedszkole nr 8?

W placówce pracuje 13 nauczycieli, czyli na jednego nauczyciela przypada 9,2 uczniów. Liczba obejmuje wszystkie formy zatrudnienia sprawozdane do SIO.

Publiczne Przedszkole nr 8 — kto jest organem prowadzącym?

Organem prowadzącym jest Jastrzębie-Zdrój - Miasto na Prawach Powiatu. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.

Gdzie znajduje się Publiczne Przedszkole nr 8?

Publiczne Przedszkole nr 8 działa w: Jastrzębie-Zdrój, gmina Jastrzębie-Zdrój, pow. Jastrzębie-Zdrój, woj. śląskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 122 placówek oświatowych.

Jaki numer RSPO ma Publiczne Przedszkole nr 8?

Numer RSPO tej placówki to 24136. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.

Publiczne Przedszkole nr 8 — skąd pochodzą te dane?

Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.

Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗