Przejdź do treści
z-dykty.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej

Szkoła podstawowa · publiczna · Huta Krzeszowska · gmina Harasiuki

Uczy się tu 139 uczniów.

To więcej niż w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 88 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 5 placówek.

Uczniowie

139

Oddziały

11

Nauczyciele

22

Uczniów na oddział

12,6

Na jednego nauczyciela przypada 6,3 uczniów. Liczby pochodzą ze stanu na 30 września (2024/2025) – to skala placówki, nie ocena jej pracy.

Numer RSPO

89401

Rodzaj wpisu

samodzielna

Organ prowadzący

Gmina Harasiuki

Typ organu

Gmina

Inne placówki w gminie Harasiuki

Wszystkie placówki gminy Harasiuki

Najczęstsze pytania — Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej

Ilu uczniów ma Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej?

Do placówki Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej (Huta Krzeszowska, gmina Harasiuki, pow. niżański, woj. podkarpackie) uczęszcza 139 uczniów w roku szkolnym 2024/2025. Mediana dla gminy to 88 uczniów — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.

Ile oddziałów ma Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej i ilu uczniów przypada na oddział?

Placówka ma 11 oddziałów, czyli średnio 12,6 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 9,6 uczniów na oddział — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.

Ilu nauczycieli ma Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej?

W placówce pracuje 22 nauczycieli, czyli na jednego nauczyciela przypada 6,3 uczniów. Liczba obejmuje wszystkie formy zatrudnienia sprawozdane do SIO.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej — kto jest organem prowadzącym?

Organem prowadzącym jest Gmina Harasiuki. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.

Gdzie znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej?

Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej działa w: Huta Krzeszowska, gmina Harasiuki, pow. niżański, woj. podkarpackie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 5 placówek oświatowych.

Jaki numer RSPO ma Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej?

Numer RSPO tej placówki to 89401. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej — skąd pochodzą te dane?

Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.

Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗