Przejdź do treści
z-dykty.pl

Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku

Przedszkole · publiczna · Puńsk · gmina Puńsk

Uczy się tu 91 uczniów.

To mniej więcej tyle, ile w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 83 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 5 placówek.

Uczniowie

91

Oddziały

5

Nauczyciele

11

Uczniów na oddział

18,2

Na jednego nauczyciela przypada 8,3 uczniów. Liczby pochodzą ze stanu na 30 września (2024/2025) – to skala placówki, nie ocena jej pracy.

Numer RSPO

90292

Rodzaj wpisu

samodzielna

Organ prowadzący

Gmina Puńsk

Typ organu

Gmina

Inne placówki w gminie Puńsk

Wszystkie placówki gminy Puńsk

Najczęstsze pytania — Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku

Ilu uczniów ma Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku?

Do placówki Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku (Puńsk, gmina Puńsk, pow. sejneński, woj. podlaskie) uczęszcza 91 uczniów w roku szkolnym 2024/2025. Mediana dla gminy to 83 uczniów — ta placówka ma mniej więcej tyle, co w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.

Ile oddziałów ma Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku i ilu uczniów przypada na oddział?

Placówka ma 5 oddziałów, czyli średnio 18,2 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 10,5 uczniów na oddział — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.

Ilu nauczycieli ma Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku?

W placówce pracuje 11 nauczycieli, czyli na jednego nauczyciela przypada 8,3 uczniów. Liczba obejmuje wszystkie formy zatrudnienia sprawozdane do SIO.

Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku — kto jest organem prowadzącym?

Organem prowadzącym jest Gmina Puńsk. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.

Gdzie znajduje się Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku?

Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku działa w: Puńsk, gmina Puńsk, pow. sejneński, woj. podlaskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 5 placówek oświatowych.

Jaki numer RSPO ma Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku?

Numer RSPO tej placówki to 90292. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.

Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku — skąd pochodzą te dane?

Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.

Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗