Przejdź do treści
z-dykty.pl

Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu

Przedszkole · publiczna · Wałbrzych · gmina Wałbrzych

Uczy się tu 125 uczniów.

To więcej niż w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 110 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 140 placówek.

Uczniowie

125

Oddziały

5

Uczniów na oddział

25

Numer RSPO

483886

Rodzaj wpisu

szkoła/placówka wchodząca w skład jednostki złożonej

Organ prowadzący

Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu

Typ organu

Miasto na prawach powiatu

Inne placówki w gminie Wałbrzych

Wszystkie placówki gminy Wałbrzych

Najczęstsze pytania — Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu

Ilu uczniów ma Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu?

Do placówki Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu (Wałbrzych, gmina Wałbrzych, pow. Wałbrzych, woj. dolnośląskie) uczęszcza 125 uczniów w roku szkolnym 2025/2026. Mediana dla gminy to 110 uczniów — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.

Ile oddziałów ma Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu i ilu uczniów przypada na oddział?

Placówka ma 5 oddziałów, czyli średnio 25 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 19,6 uczniów na oddział — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.

Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu — kto jest organem prowadzącym?

Organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.

Gdzie znajduje się Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu?

Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu działa w: Wałbrzych, gmina Wałbrzych, pow. Wałbrzych, woj. dolnośląskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 140 placówek oświatowych.

Jaki numer RSPO ma Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu?

Numer RSPO tej placówki to 483886. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.

Przedszkole Samorządowe nr 10 w Wałbrzychu — skąd pochodzą te dane?

Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.

Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗