Przejdź do treści
z-dykty.pl

Przedszkole Publiczne w Wieszczętach

Przedszkole · publiczna · Wieszczęta · gmina Jasienica

Uczy się tu 68 uczniów.

To mniej niż w połowie placówek tej gminy — mediana wynosi tam 135 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 27 placówek.

Uczniowie

68

Oddziały

3

Uczniów na oddział

22,7

Numer RSPO

104959

Rodzaj wpisu

szkoła/placówka wchodząca w skład jednostki złożonej

Organ prowadzący

Gmina Jasienica

Typ organu

Gmina

Inne placówki w gminie Jasienica

Wszystkie placówki gminy Jasienica

Najczęstsze pytania — Przedszkole Publiczne w Wieszczętach

Ilu uczniów ma Przedszkole Publiczne w Wieszczętach?

Do placówki Przedszkole Publiczne w Wieszczętach (Wieszczęta, gmina Jasienica, pow. bielski, woj. śląskie) uczęszcza 68 uczniów w roku szkolnym 2024/2025. Mediana dla gminy to 135 uczniów — ta placówka ma mniej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.

Ile oddziałów ma Przedszkole Publiczne w Wieszczętach i ilu uczniów przypada na oddział?

Placówka ma 3 oddziałów, czyli średnio 22,7 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 19,3 uczniów na oddział — ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.

Przedszkole Publiczne w Wieszczętach — kto jest organem prowadzącym?

Organem prowadzącym jest Gmina Jasienica. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.

Gdzie znajduje się Przedszkole Publiczne w Wieszczętach?

Przedszkole Publiczne w Wieszczętach działa w: Wieszczęta, gmina Jasienica, pow. bielski, woj. śląskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 27 placówek oświatowych.

Jaki numer RSPO ma Przedszkole Publiczne w Wieszczętach?

Numer RSPO tej placówki to 104959. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO — nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.

Przedszkole Publiczne w Wieszczętach — skąd pochodzą te dane?

Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.

Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach (zasada #4/#5). Zbiór źródłowy ↗