Przedszkole Miejskie nr 2
Przedszkole · publiczna · Iława · gmina Iława
Uczy się tu 133 uczniów.
To więcej niż w połowie placówek tej gminy – mediana wynosi tam 115 uczniów. Rejestr wykazuje w tej gminie 62 placówek.
Liczby pochodzą ze stanu na 30 września (2025/2026) – to skala placówki, nie ocena jej pracy.
- Numer RSPO
- 27864
- REGON
- 511405218
- Rodzaj wpisu
- samodzielna
- Organ prowadzący
- Gmina Miejska Iława
- Typ organu
- Gmina
W rejestrach zamówień, umów, dotacji i kontroli nie ma pozycji tej jednostki – jej zakupy zwykle prowadzi gmina albo centrum usług wspólnych.
Inne placówki w gminie Iława
- Technikum nr 1 w IławieTechnikum · 896 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w IławieSzkoła podstawowa · 790 uczniów
- I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w IławieLiceum ogólnokształcące · 688 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w IławieSzkoła podstawowa · 636 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w IławieSzkoła podstawowa · 632 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w IławieSzkoła podstawowa · 621 uczniów
- Technikum nr 2 w IławieTechnikum · 491 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Podróżników w IławieSzkoła podstawowa · 465 uczniów
Najczęstsze pytania – Przedszkole Miejskie nr 2
Ilu uczniów ma Przedszkole Miejskie nr 2?
Do placówki Przedszkole Miejskie nr 2 (Iława, gmina Iława, pow. iławski, woj. warmińsko-mazurskie) uczęszcza 133 uczniów w roku szkolnym 2025/2026. Mediana dla gminy to 115 uczniów – ta placówka ma więcej niż w połowie placówek tej gminy. Dane z rejestru placówek oświatowych (SIO), stan na 30 września.
Ile oddziałów ma Przedszkole Miejskie nr 2 i ilu uczniów przypada na oddział?
Placówka ma 10 oddziałów, czyli średnio 13,3 uczniów na oddział. Mediana dla gminy to 21,1 uczniów na oddział – ta placówka ma mniej niż w połowie placówek tej gminy. To liczebność sprawozdana do SIO, nie liczebność klasy na konkretnej lekcji.
Ilu nauczycieli ma Przedszkole Miejskie nr 2?
W placówce pracuje 37 nauczycieli, czyli na jednego nauczyciela przypada 3,6 uczniów. Liczba obejmuje wszystkie formy zatrudnienia sprawozdane do SIO.
Przedszkole Miejskie nr 2 – kto jest organem prowadzącym?
Organem prowadzącym jest Gmina Miejska Iława. Placówka ma status: publiczna. Organ prowadzący odpowiada za finansowanie i organizację pracy placówki.
Gdzie znajduje się Przedszkole Miejskie nr 2?
Przedszkole Miejskie nr 2 działa w: Iława, gmina Iława, pow. iławski, woj. warmińsko-mazurskie. W tej gminie rejestr SIO wykazuje 62 placówek oświatowych.
Jaki numer RSPO ma Przedszkole Miejskie nr 2?
Numer RSPO tej placówki to 27864. RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) to identyfikator nadawany przez system SIO – nazwa placówki zmienia się przy reorganizacji, numer zostaje, więc to po nim łączymy dane z różnych roczników.
Przedszkole Miejskie nr 2 – skąd pochodzą te dane?
Dane pochodzą z publikacji zbiorczej Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Metodologia: z-dykty.pl/metodologia.
Źródło: publikacja zbiorcza Systemu Informacji Oświatowej (dane.gov.pl, zbiór 839), stan na 30 września. Pokazujemy skalę placówki – liczbę uczniów, oddziałów i nauczycieli – a nie wyniki nauczania: te nie są publikowane na poziomie pojedynczej szkoły. Fakty o instytucjach, nie osobach. Zbiór źródłowy ↗